Dom dla Seniora "Na Leśnej" 32-310 Klucze
Jaroszowiec, ul. Leśna 37A
+48 881 01 01 91

telefon: +48 32 212 12 11

Rehabilitacja w domu seniora

Posted on by

Choroby układu ruchu u osób starszych to częsty problem. Aktywność fizyczna u osób starszych poprawia nie tylko jakość życia seniorów, ale także ma działanie profilaktyczne w przypadku wielu chorób i zapewnia lepsze samopoczucie. Zatem jak wygląda rehabilitacja w domu seniora?

Rehabilitacja w domu seniora

Choroby i zaburzenia układu ruchu

Choroby narządu ruchu są jednymi z najczęściej występujących u osób, które przekroczyły 60 rok życia. Do najczęściej występujących problemów należą zmiany zwyrodnieniowe stawów, które zazwyczaj dotykają kręgosłupa i stawów biodrowych. Typowe zmiany zachodzące w organizmie seniora, takie jak spadek siły mięśni, osłabiona równowaga czy słabsza kondycja także nie sprzyjają powrotowi do pełnej witalności.

Rehabilitacja Małopolskie

Rehabilitacja to najlepszy sposób na walkę z chorobami układu ruchu u osób starszych. Ważna jest praca nad tymi elementami układu ruchu seniora, które umożliwią mu prawidłowe wstawanie, podnoszenie się, siadanie czy też skorygują ewentualne wady chodu. Dom opieki z rehabilitacją to idealne rozwiązanie. W placówkach tego typu pracują wykwalifikowani rehabilitanci, którzy dostosowują poziom trudności i zaawansowania ćwiczeń do kondycji osoby starszej. Znają ogromną ilość prostych ćwiczeń, zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej, które są możliwe do zrobienia przez większość osób starszych, z uwzględnieniem wszelkich przeciwwskazań. 

Natomiast seniorzy, którzy odznaczają się lepszą formą spokojnie mogą spróbować aktywności takich jak nordic walking, piesze wycieczki czy jazda rowerem. Wysiłek fizyczny u osób starszych to podstawa, by zachować zdrowie i dobrą kondycję na jak najdłużej. 

Dom opieki z rehabilitacją

Jakie są cele rehabilitacji osób starszych?

Zabiegi rehabilitacji w przypadku osób starszych mogą mieć różne cele. Czasem ćwiczenia umożliwiają powrót do całkowitej sprawności, a czasem mają za zadanie zmniejszyć poczucie bólu i dyskomfortu w przebiegu ciężkich chorób. Jednym z celów rehabilitacji w geriatrii może być także powrót do samodzielnego funkcjonowania. Ważne, by niezależnie od celu wykonywanych ćwiczeń, były one maksymalnie dostosowane do możliwości starszej osoby i  jej aktualnego stanu zdrowia. Warto także pamiętać, że rehabilitacja jest procesem długotrwałym, a oczekiwane rezultaty przynosi tylko w przypadku zachowania systematyczności. Opieka Seniora w naszym ośrodku obejmuje nie tylko opiekę najlepszych specjalistów, ale także doskonale przystosowaną do zabiegów infrastrukturę, taką jak gabinety rehabilitacyjne. 

Category: Bez kategorii
Comments are disabled